Blog Resim Optimizasyonu ve Blog SEO Ayarları

Blog Resim Optimizasyonu ve Blog SEO Ayarları

Merhaba Değerli Blok Takipçilerimiz ; Blog Resim Optimizasyonu ve Blog SEO Ayarları yazımıza hoşgeldiniz.

Blog, Blogge, WordPress gibi açık kaynak kodlu bloglama yazılımlarında, epimizin bildiği gibi google botları tarafından sitemize gönderilen örümcekler, tüm sayfalarımızı ziyaret ederek sitemizi indexler. Bu şekilde google dizinlerinde sayfalarımız ve resimlerimiz indexlenmiş olur.

Google dizinlerinde mevcut olan sayfalarımızı görüntülemek istediğimiz de tarayıcımıza site:siteismi.com yazarak hangi sayfaların google tarafında indexlendiğini görmüş oluruz. Bazı durumlarda sayfalarımızın görüntülenmediğini görebiliriz. Bunun sebebi robot dosyaları tarafından nofollow veya noindex işaretli sayfalarımızın olmasıdır.

Resim dosyalarımız için google indexlemesi seo açısından önemlidir. Google resim dosyalarımızın indexlenmesi için resim boyutlarına önem vermektedir. Eğer bir resim dosyasında ebat ve alt etiketleri mevcut değil ise google bu resimi indexlerine almaz ve seo kaybına sebebiyet vermiş oluruz. Bu sebeple resim dosyalarımızın seo açısından entegrasyonunu mutlaka yapmalıyız. Aşağıda yer alan script dosyasını blogger tema şablonumuzda bulunan </body> kodunun hemen üst satırına yazmamız yeterli olacaktır.

Bu script sayesinde google, sayfamızda yer alan resimleri otomatik olarak sayfa ayarlarına göre boyutlandıracaktır..

<script> //<![CDATA[ function downloadJSAtOnload(){var d=document.createElement(“script”);d.src=”https://rawgit.com/jquerycods/javascript/master/scrolltimer.js”,document.body.appendChild(d)}window.addEventListener?window.addEventListener(“load”,downloadJSAtOnload,!1):window.attachEvent?window.attachEvent(“onload”,downloadJSAtOnload):window.onload=downloadJSAtOnload; //]]> </script>

Blog Resim Optimizasyonu ve Blog SEO Ayarları
Blog Resim Optimizasyonu ve Blog SEO Ayarları, blog resim optimizayonu, blog seo ayarları, blog resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir