Bootstrap Nedir Nasıl Kullanılır Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir

Bootstrap Nedir Nasıl Kullanılır Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir Unsalanweb Tasarım Bilişim Hizmetleri

Değerli Blog Takipçilerimiz. Bootstrap Nedir ? Bootstrap Nasıl Kullanılır ? Bootstrap Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ? başlıklı yazımıza hoşgeldiniz.

Hepimizin bildiği gibi Bootstrap Teknolojisi son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Bizde ” Bootstrap Nedir ? Bootstrap Nasıl Kullanılır ? Bootstrap Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ? ” başlıklı yazımızda elimizden geldiğince bu sorularınızın yanıtını bulmaya çalışacağız.

İlk olarak Bootstrap Nedir ? sorusunun yanıtı ile başlayalım.

Bootstrap ; Açık kaynak kodlu, ücretsiz bir CSS frameworktür, tasarım aracıdır. Kolayca telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için farklı ve cihaz büyüklüğüne uygun şekilde sitenizin gözükmesini sağlayan temalar/tasarımlar yapabilirsiniz. Bir site için gerekli olan tüm elemenleri (form ögeleri, etiketler, tablolar, uyarı ve bilgi metinleri, navigasyon bar, sayfalandırma modülü, açılan menüler, farklı özellikte butonlar vb bir çok tasarım ögesini) içinde barındıran Bootstrap tasarım yaparken bu hazır elementleri kullanarak bütün cihazlara uygun tasarımlar geliştirmenize yarar. Yani her şeyi hazır olan kodlarla yeni bir tasarım ortaya koymak çok basit ve pratiktir. Stiller, imajlar , js’ler daha önceden sistemin içine monte edilmiştir. Sizin yapacağınız tek şey bunları çağırmaktır. Bootstrap 3 sürümü, Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer, Opera gibi neredeyse tüm popüler web tarayıcılarının son sürümlerinde sorunsuz çalışıyor.

Bootstarp ile neler yapılabilir?

Bir web sitesi için gerekli olan tüm ögeleri içerdiği için bir siteyi komple bir bütün olarak tasarlayabilirsiniz. Tipografik ögeler, tablolar, imajlar, slider, carousel, modal pencereler, butonlar, dropdown menüler, navigasyon bar, sayfalandırma, etiketler, thumbnaili uyarı ve bilgilendirme balonları, yükleme barları vb gibi bir çok tasarım ögesi hazır olarak sunulmuş ve yapmanız gereken tek şey ihtiyacınız olan kodu kopyala yapıştır yapmak. Aşağıda hazırlanmış örnekleri görebilirsiniz:

Bootstrap Nedir Nasıl Kullanılır Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Bootstrap Nedir Nasıl Kullanılır Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir

Bootstrap nasıl kullanılır?

Hazır bir sistem olması dolayısıyla neredeyse her şeyi kopyala yapıştır yaparak kullanabiliyorsunuz. Ama öncelikle ana template dosyanız için bazı olmazsa olmazlar var. Sayfamız Html5 olmalı ve Bootstrap için ana css dosyası ve jquery scriptini de sayfanıza eklemelisiniz.

Bootstrap Nedir Nasıl Kullanılır Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir Unsalanweb Tasarım Bilişim Hizmetleri
Bootstrap Nedir Nasıl Kullanılır Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir Unsalanweb Tasarım Bilişim Hizmetleri, bootstrap, bootstrap nedir, bootstrap nasıl kullanılır, bootstrap avantajları nelerdir, bootstrap dezavantajları nelerdir

Kaynak : https://kod5.org/bootstrap-nedir-nasil-kullanilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir