Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı ?

Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan

Değerli Blog Takipçilerimiz. ” Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı ? ” başlıklı yazımıza hoşgeldiniz. Umarız başlık ilginizi çekmiştir.

Yazımız hakkında kısa bir değerlendirme yapacak olursak ” Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı ? ” başlığını seçmemizin sebebi daha net ortaya çıkacaktır.

6 Aydır küresel dünya gündemini meşgul eden Pandemik Virüs Salgınına farklı bir pencereden bakmaya çalışacağız ve bu yazımızın başlığını neden ” Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı ? ” seçtiğimizi daha net anlamış olacaksınız.
Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı ? Pandemi öncesi ve sonrasında gelinen noktada çok yüksek sayıda insanın uygulamalarına ve davranış biçimlerine bakarak şu tespitlere ve ulaştığı sonuçlarına kolaylıkla varabileceğimizi düşünüyorum.. Digital dünyadaki önlenemez yükselişin çizmeye çalışacağım insan profiline etkisi artık bilinen bir gerçektir.ancak  eşya bağlamında değerlendirilmeli insan bağlamındaysa içselleştirilmemesi mutlak gerekliliktir kanaatindeyim. Tam aksi böyle olmamış adeta eşya insanı kullanır hale gelmiş ve teslim almıştır diyebiliriz.

Konu çok uzun ve elbette çok kapsamlı da olduğundan basit analizimize sığmaz.Bu nedenle farklı bakış açısını ve bu bağlamda vardığım farklı sonucu hızlıca ve kısaca sizlerle paylaşmak istedim.

  • — Mobil cihazlarımıza bağlı kulaklıklarımız ile müzik dinliyoruz, magazin, haberler, videolar izliyoruz.
  • — Ve kendimize uygun gördüğümüz hareketlilikler de sergiliyoruz. Hem de hemen hemen her ortamda ve diğer bulunanları umursamadan. Kalabalık içinde yalnızız.?
  • — Genelde gözümüzde gözlüğümüz de var.
  • — Bahsettiğim virüs salgını paralelinde Maske takıyoruz. Ve bu gereklilik salgın nedeniyle ilgililer tarafından adeta dayatılıyor.

Son derece basit ve görünür olan bu profilimizi lütfen zihninizde canlandırın. GÖRMÜYOR – DUYMUYOR – KONUŞMUYORUZ. Bu bize şunu hatırlatmıyor mu? Meşhur 3 Maymun sembolünü.

Üç Maymun Sembolü ve Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı
Üç Maymun Sembolü ve Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı, corona, covid 19, , pandemi, pandemisi

Bu bakış açısından hareketle inancımızın temel kaynağı olan KUR’AN dan, konumuz ile ilgili bazı ayetlerinden bahsetmeliyiz.

  • Bakara 65”……….bizde onlara sefil maymunlar olun dedik”
  • Maide   60”……….onlardan maymunlar…. Yaptığı………  ”
  • Araf   166 …… “Yasaklandıkları şeylerden ötürü öfkelendiler onlara aşağılık maymunlar olun dedik”

Bu analiz  elbette ilahiyat sohbeti olmayıp uzmanlarına bırakırız. Kastımız yazımız başında da belirttiğimiz gibi olaylara farklı bir pencereden bakıldığında ve düşünüldüğünde hangi sonuçlara da varılabileceği hususuna dikkat çekmektir sadece. Bize yaratılanların en şereflisi olduğu bildirilen insanın nerelere, niçin, nasıl ve neden gelebileceği hususlarını da düşünmeli değil miyiz ?

Acaba güncel olarak değinmeye çalıştığımız bu bakış açısı mı gerçekleşmekte ?

Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı ?
Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı
Covid 19, Corona Virüs Salgınına, Pandemiye Hiç Bu Açıdan Baktınız mı, corona, covid 19, corona virüsü, pandemi, corona virüsü pandemisi

1 Yorum

  1. Author

    Gereçkten enteresan bir yaklaşım. Tebrikler Onur Bey..

Average
5 Based On 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir