Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu

Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu

Merhaba Değerli Blog Takipçilerimiz. ” Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu ” başlıklı yazımıza hoşgeldiniz.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Ana Bilim Başkanı, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan, iki gün önce görülen meteor olayı ile ilgili bilgi kirliliğinin önüne geçmek için sert açıklamalarda bulundu.
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi ” Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Göktaşı Hakkında Vatandaşlara Açıklama Yapıyor ” başlıklı yazımız ve ilgili video üzerinden Ünsalan, gereksiz bilgi kirliliğinin önüne geçmek için twitter hesabı üzerinden sert açıklamalarda bulundu.


Doç. Dr. Ozan Ünsalan Twitter Resmi Hesabı Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.


Güncel Meteor olayı ile ilgili olarak twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ” LÜTFEN AĞZI OLAN KONUŞMASIN, YANLIŞ BİLGİ VERMEYİN MİLLETE, YETER ARTIK ! ” şeklinde seslenerek tepkisini dile getirdi. Aşağıda yer alan görselden de görebileceğiniz gibi ilişikte bilimsel bir takım veriler paylaşan Doç. Dr. Ozan ÜNSALAN

Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu
Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu

Unsalanweb Tasarım Bilişim Hizmetleri firmasına özel açıklamalar yapmaya hazırlanıyor. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı ve Doç. Dr. Ozan Ünsalan, düşen meteor ile ilgili bilimsel açıklamalar yapıyor. Twitter’da paylaştığı video izlenme sayısı ile trend topic olan Ünsalan, düşen meteor’un dünyaya giriş hızının saatte 54.000 km/sn olduğunu belirtti.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan, 27 Mayıs’ta düşerken gözlemlenen gök taşına ilişkin, “İlk belirlemelere göre meteorun atmosfere giriş hızı saatte 54 bin kilometre.” dedi.

Türkiye Meteor Takip Sistemleri Projesi Yürütücüsü ve Ege Üniversitesi () Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan, Türkiye’nin doğusunda 27 Mayıs’ta görülen gök taşının atmosfere girmeden önceki kütlesinin yaklaşık 3,6 ton, atmosfere girdiği sıradaki çapının 130 santimetre, atmosfere giriş hızının ise saatte 54 bin kilometre olarak hesaplandığını bildirdi.

TÜBİTAK ve Ege Üniversitesi tarafından yürütülen Türkiye Meteor Takip Sistemleri ve Ağının Kurulumu Projesi’ni yürüten Doç. Dr. Ünsalan, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin doğusunda gökyüzünden ışık saçarak düştüğü görülen cismin tipik bir gök taşı olduğunu ifade ederek, konuyu yakından takip ettiğini dile getirdi.

Ünsalan, Ermenistan, Gürcistan veya Rusya’ya düştüğünü tahmin ettikleri gök taşıyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“İlk belirlemelere göre meteorun atmosfere girmeden önceki kütlesi yaklaşık 3,6 ton, atmosfere girerken çapı 130 santimetre, atmosfere giriş hızı saatte 54 bin kilometre, yoğunluğu ise 3 bin kilogram/metreküp. Tabi bunlar ortalama değerler. Çok yüksek ihtimalle Gürcistan, Ermenistan veya Rusya dolaylarında düştü diyebiliriz.”
Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu
Doç. Dr. Ozan Ünsalan Düşen Meteor ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Ana Bilim Başkanı, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan, göktaşı, göktaşı düşmesi, meteorit, ege üniversitesi ozan ünsalan, doç.dr.ozan ünsalan, ozan ünsalan, göktaşı düşmesi ozan ünsalan

2 yorum

  1. A very interesting article and very good information. I like this website because you can find good news, information and also wonderful music. Well done!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir