WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır

Wordpress Kurulumu Nasıl Yapılır

Merhaba Değerli Blog Takipçilerimiz. Bu yazımızda WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır ? ” sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Bildiğimiz üzere WordPress yazılımı ücretsiz olarak sunulmakta olup, günümüz web sayfalarının %70’inde kullanılmaktadır. Bu nedenle WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda adım adım sizlere WordPress kurulumunun nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız.

Bu yazımızda adım adım wordpress kurulumunun nasıl yapılacağını ve gerekli düzenlemelerinin nasıl planlanacağını sizlere hem görseller eşliğinde, hemde detaylı açıklamalar ile paylaşacağım.


WORDPRESS KURULUMU NASIL YAPILIR ?

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır ? : İlk olarak ihtiyacımız olan güncel wordpress yazılımının tercih ettiğimiz dilde ücretsiz versiyonu’nu indirmemiz gerekiyor. WordPress Türkçe versiyonu için bu linke, wordpress ingilizce versiyonu için ise bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Tercih ettiğimiz wordpress versiyonu sıkıştırılmış dosya olarak (.zip) kaydedilecektir. WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır ? sorusu ile ilgili 2 tane kurulum yöntemi mevcuttur. Bu yazımızda ilk olarak 1. yöntem wordpress kurulum yönteminden de detaylı olarak bahsedeceğiz. Bir sonraki yazımızda da 2. yöntemi kullanarak wordpressin nasıl kurulacağını sizlerle paylaşıyor olacağız.

 1. Kurulum Yöntemi, indirdiğimiz wordpress zip dosyasını direkt olarak ( hiçbir değişiklik yapmadan, klasöre çıkartmadan, vb…. ) hosting sağlayıcısından aldığımız hosting yönetim paneline, isterseniz ftp programları yardımı ile isterseniz de cpanel üzerinden dosya yüklemesini yapabiliriz.

 2. Kurulum Yöntemi, indirdiğimiz wordpress.zip dosyasını bilgisayarımız üzerinde gerekli bir metin düzenleyicisi ile sunucu tarafından oluşturduğumuz database, kullanıcı adı ve parola gibi bilgileri düzenleyip, herşey tamamlandıktan sonra sunucuya yüklememiz ile gerçekleştirebiliriz.


Wordpress Kurulumu Nasıl Yapılır
Merhaba Değerli Blog Takipçilerimiz. Bu yazımızda ” WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır ? sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

WORDPRESS KURULUMUNU 1. YÖNTEMİ KULLANARAK YAPMAK :

 1. ADIM : İndirdiğimiz wordpress.zip dosyasını aşağıda resimlerde görüldüğü gibi klasöre çıkartıyoruz. Tercih edeceğiniz dil için yukarıda wordpress indirme linklerini paylaşmıştık. O linklere tıklayarak ücretsiz olarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 2. ADIM : Klasöre çıkarttığımız wordpress kurulum dosyalarında her hangi bir değişiklik yapmadan ftp programları ile veya hosting sağlayıcınızın sunduğu cpanel girişinden dosyalarımızı sunucuya yükleyelim. ( ftp programı tercihi için ücretsiz olarak sunulan Filezilla Programını tavsiye ederiz. Google aramalarına yazarak dosyayı indirebilirsiniz. )
 3. ADIM : WordPress Kurulum dosyalarını sunucularımıza yükledikten sonra, tarayıcımızı açalım ve adres çubuğuna site adımızı yazalım. ( Örneğin www.unsalanweb.net ve giriş yapalım. Otomatik olarak aşağıda ki görselde görülen otomatik kurulum ekranı karşımıza çıkacaktır. Çıkmıyorsa kurulum dosyalarınızda bir problem vardır. )
 4. ADIM : Tarayıcımızı açarak adres çubuğuna site adımızı yazdığımızda aşağıda ki görselden de görebileceğiniz gibi bizden veritabanı adımızı, veritabanı kullanıcısı ve veritabanı şifresi gibi bilgileri isteyecektir. Bu bilgilerinize sunucu sağlayıcınız ile görüşerek oluşturabilirsiniz veya cpanel üzerinden kendinize ait bir veritabanı, kullanıcısı gibi bilgilerinizi oluşturabilirsiniz. ( Bu konular ile ilgili olarak bloğumuzda yazılar yayınlanacaktır. )
 5. ADIM : Bu işlemleri başarı ile tamamladıktan sonra wordpress kurulumunuz tamamlanmış olacak ve size sadece worpress için kullanacağınız şifrenizi ve parolanızı belirlemek kalacaktır.
Wordpress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri
WordPress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri, wordpress, wordpress kurulumu, wordpress kurulumu nasıl yapılır
Wordpress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 1
WordPress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 1, wordpress, wordpress kurulumu, wordpress kurulumu nasıl yapılır
Wordpress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 2
WordPress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 2, wordpress, wordpress kurulumu, wordpress kurulumu nasıl yapılır
Wordpress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 3
WordPress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 3, wordpress, wordpress kurulumu, wordpress kurulumu nasıl yapılır
Wordpress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 4
WordPress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 4, wordpress, wordpress kurulumu, wordpress kurulumu nasıl yapılır
Wordpress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 5
WordPress Türkçe Kurulum Dosyası İndirmek Unsalanwebtasarım Bilişim Hizmetleri Adım 5, wordpress, wordpress kurulumu, wordpress kurulumu nasıl yapılır

4 yorum

 1. 2. Kurulum yöntemini yarın mi paylasacaksiniz ?

  1. Author

   2. WordPress kurulum yöntemini inşallah yarın paylaşmış olacağız Hilmi bey.

 2. Ya işte budur sonunda bende bloglamaya başladım. Teşekkürler unsalanweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir