WordPress veya Blogger. Hangisini tercih etmeliyiz

Wordpress veya Blogger. Hangisini tercih etmeliyiz

Değerli Blog Takipçilerimiz. Bu yazımızda WordPress veya Blogger hangisini tercih etmeliyiz. WordPress mi, Blogger mı ? Acaba WordPress mi Blogger mı ?

WordPress veya Blogger’dan hangisini tercih edeceğiz sorusunun cevabını umarım bu yazımızda bulabilirsiniz.

WordPress veya Blogger. Hangisini tercih etmeliyiz ?

WORDPRESS

WordPress bloglarında çeşitli sınırlandırmalar bulunmaktadır. Bu sınırlandırmaları çeşitli eklentiler ( plugin ), javascript yazılımları vb… programlar ile destekleyerek bloglamanızı yapabilirsiniz. WordPress dünya çapında en çok tercih edilen, drag & drop ( sürükle & bırak ) mantığına dayalı olarak çalışan ve kullanımı kolay bir platform olması sebeb ile çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Wordpress veya Blogger. Hangisini tercih etmeliyiz
WordPress veya Blogger. Hangisini tercih etmeliyiz, wordpress veya blogger, worpress mi blogger mı, bloger veya wordpress, wordpress veya blogger

BLOGGER

Blogger, tamamen ücretsiz olarak açılabilen ve bir çok kullanıcının tercih ettiği, google tarafından ÜCRETSİZ olarak sağlanan bir blog altyapısıdır. WordPress’te olduğu gibi blogger platformunda da bir çok eklenti ( plugin ), kod yazılımları, temalar veya bir başka deyişle şablonlar bulunmaktadır.

Benim nacizane tavsiyem aynı domain isminide olduğu gibi SEO açısında hem wordpress tabanlı bir site kullanmanız, hemde aynı isimde bir blog hesabı açmanızdır. Her iki platformada da yayınladığınız yazılarınız, sayfalarınız arasında link geçişleri sağlayarak ( backlink ) , site trafiklerinizi ve arama sonuçlarınızı  güçlendirmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir